Helsinki'den Gelen Lezzet

 

 

Finlandiya Helsinki’ de 12 yıldır 4 Pizza, 1 Ala Carte Restaurantlarımızla hizmet vermekteydik. Helsinki’ de çok beğenilen bu lezzetleri İzmir’ de Rucola markasıyla pizza severlerle buluşturmak istedik ve Finlandiya’ daki lezzetimizi İzmir’ e getirdik. 

Rucola, Fince’ de Roka anlamına geliyor. 2008 yılında yapılan en lezzetli pizza yarışmasında İtalya’ yı yenen Finlandiya’ nın muhteşem lezzetteki pizzalarını çağrıştırsın diye bu ismi seçtik. 

Bizimkisi elbette büyük cesaret gerektiren bir girişimdi. Neredeyse her köşe başında bir pizzacının olduğu İzmir’ de yeni bir pizza markası ile rekabet etmek zor görünüyordu. Ülkenin ekonomik koşulları da dikkate alındığında daha da zorlaşan bu girişim teşebbüsü, güvendiğimiz lezzet ve ürün kalitesi ile hayata geçti. 

Bizler; Finlandiya’daki en iyi 11 pizza ustasından biri seçilen Şefimiz Levent Kerimoğlu’ nun yeteneğine, pizzalarımızda kullanılan her türlü malzemenin seçiminde son derece titiz davranan ekibimize, şubelerimizde yaptığımız yatırımlarda tüm detayları en ince ayrıntısına kadar düşünen profesyonel çalışma ortaklarımıza, ama en önemlisi pizzada gerçek lezzeti ayırt edecek İzmir halkının damak tadına güvendik. Ve sonunda 2017 yılında Pizza Rucola ilk defa Bostanlı’ da İzmirliler ile buluştu.

2 yıl gibi kısa bir sürede Gaziemir ve İstanbul’da açılan şubeleri ile yaygınlaşmaya başlayan Pizza Rucola, ilerleyen süreçte gerçek pizza lezzetini ülke çapında yaygınlaştırmak için doğru projeler ile büyümeye devam edecek.