Gıda Hijyeni ve Pizza Rucola

Son yıllarda toplumda görülen kanser vakalarının hızlı artış göstermesi, genç yaşta ölümlerin hız kazanması ile birlikte ‘sağlıklı beslenme’nin önemine daha çok vurgu yapılıyor. Sağlıklı beslenme; tüketilen gıdaların genetik özelliklerinden başlayarak, hazırlanma koşulları, pişirme şekli, saklanma ve tüketim süreleri gibi çok geniş bir yelpazede farklı farklı birçok kategoriyi içinde barındırıyor.

Sağlıklı beslenmenin bu kadar gündemde olduğu bir dönemde, dışarıda yemek yemek ya da eve sipariş vermek isteyen kişilerin farkındalıkları ile doğru orantılı olarak restoranlardan beklentileri de yükseliyor. Müşterilerin tercihlerini işletmelerin gıda sağlığı ve hijyeni konusundaki uygulama ve yaklaşımları belirliyor.

Pizza Rucola, Bostanlı’da 2017 yılında hizmete açtığı ilk şubesinde; gıda sağlığı ve hijyeni başlıklarında gösterdiği duyarlılık ve yaklaşımı; maliyet unsuru olarak değil, yönetim ilkesinin bir vazgeçilmezi olarak kabul ediyor.

Pizzalarımızda kullanılacak ürün seçiminden başlayarak şubelerimizde kullanılacak her kalemde ürün için çok titiz bir satın alma süreci yürütüyoruz. Ürünlerimizde kullanılan gıda maddeleri, kendi sektörünün en iyisi, gerekli olan tüm sertifikalara sahip tedarikçilerden temin ediliyor. Bu konuda bizim için maliyetin ikinci planda olduğunu özellikle vurgulamamız gerekiyor.

İşletme giderlerini asgariye indirmek için yoğun hesapların yapıldığı bir sektörde Pizza Rucola’nın, müşterilerinin sağlıklı beslenme hakkını her şeyin üzerinde tutarak, gıda sektöründe en çok rastlanan hijyen kaynaklı olası risklerin önüne geçmek üzere, henüz sistemi kurarken, işe özel malzeme seçimi ile başladığını söylemeliyiz. 

Pizza Rucola şubelerinin tamamında tezgâhlar bakteri üretmeyen İspanyol Silestone mermer; Pizza servis tabakları ise yine antibakteriyel iroko ağacından seçilmiştir. 

Nedenine gelince…

Dünyanın en iyi ürününü kullanıyor bile olsanız, gıdanın hazırlık aşaması çok önemlidir. Sağlıklı koşullarda hazırlanmayan gıdalar bakteri üreterek insan sağlığını riske atabilecek birçok hastalığa sebep olabilir. Bu nedenle hazırlık sürecinde tezgah ve diğer unsurların tam anlamıyla hijyen koşullarını sağlaması gerekmektedir.

İyi bir pizzanın elle açılması gerekmektedir. Mutfaktaki her ustamız hamurlarını açmadan önce mutlaka gerekli temizliklerini yapmakta ve hamur açmaya başlamadan önce el dezenfektanı kullanmaktadırlar.

Son olarak Pizza Rucola’da pizza servis tabaklarına mutlaka dikkat etmenizi öneririz.

Benzer pizza restoranlarındaki servis tabaklarından neredeyse iki kat daha ağır ve kalın bir servis olduğunu göreceksiniz. Bu seçimimiz de hijyen koşullarını dikkate alan yaklaşımımızın somut uygulamalarından biridir. Bakteri üretmeyen iroko ağacından yapılan servis tabaklarımızda size sunduğumuz muhteşem Rucola lezzetini gönül rahatlığı ile yiyebilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Tüm bunların yanında, Pizza Rucola olarak pizzalarımızda kullandığımız malzemeleri "Helal Ürün Sertifikalı" tedarikçilerden temin ettiğimizi de söyleyelim ki içiniz çok daha rahat olsun...

Gönül rahatlığıyla; Afiyet olsun…